Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 13 липня 2017 о 20:34, Оновлено 19 липня 2017 о 10:46

Сторінка практичного психолога

Практичного психолога

У дошкільному закладі

Понеділок 8-30—14-00

Середа       8-30—14-00

Четвер       11-30—16-30

П’ятниця     8-30—14-00

Консультації: батьки – четвер  13-30—16-30

Вихователі - п’ятниця      9-00—12-00

Перерва   13-00—13-30

Шановні батьки!

Психолог в дитячому садку

Основна функція психолога в дитячому садку: супровід психічного розвитку дітей, відстеження дітей з вадами розвитку і своєчасна допомога дітям і батькам.

Основні напрямки роботи:

1. Психопрофилактика

2. Психодіагностика

3. Консультування

4. Корекційно-розвиваюча робота

5. Просвітницька робота

6. Методична робота

Практика показує, що нерозуміння батьками ролі психолога в дитячому саду призводить до уникнення і відмови від зустрічей з ним.

Хочеться відразу роз'яснити ситуацію:

психолог і психіатр, (з яким часто нас порівнюють) мають істотні відмінності в роді діяльності.

Психіатр - лікар, що займається відхиленнями (порушеннями) в психічній сфері людини. Він може поставити діагноз, призначити, при необхідності, медікоментозное лікування, дати напрям в спеціалізований садок.

Психолог (дитячий) - педагог, який займається з дітьми, які не мають відхилень у психічній сфері. Він не ставить діагноз, а може зробити умовно-варіативний прогноз на майбутнє. При необхідності може запропонувати пройти консультацію у інших фахівців: психіатра, невролога, логопеда.

Основним методом роботи психолога є - спостереження за розвитком дитини на всіх вікових етапах, відстеження динаміки розвитку пізнавальної, емоційно-вольової, особистісної сфер дитини. При необхідності, психолог проводить індивідуальні або подгрупповие заняття з дітьми, що мають розвиваючу спрямованість. Всі заняття проходять в ігровому ключі, часто в роботі використовуються казки, рухливі ігри, психогимнастические етюди, елементи арт-терапії (творча діяльність). Діти зазвичай з великим задоволенням відвідують такі заняття.

На жаль, вирішити психологічні проблеми дітей тільки в умовах дитячого садка, на заняттях з психологом, є недостатнім.

Без взаємодії з батьками дитини така робота буде носити поверхневий характер, і та позитивна динаміка, яка з'явиться в розвитку дитини, дуже скоро зійде нанівець. Тому, в першу чергу, бажання батьків взаємодіяти з психологом, допомогти дитині подолати проблемні моменти, є найважливішим чинником на шляху змін на краще.

Тільки спільна плідна робота дасть благополучний результат.

Як відомо, краще не чекати проблеми, а зробити все, щоб її уникнути. Тому взаємодія з психологом краще починати з самого раннього віку.

Починаючи з ясельного віку кожна дитина потрапляє під пильну увагу педагога-психолога, який супроводжує процес адаптації дитини до дитячого садка. Перебуваючи в групі, психолог виділяє дітей зі складною адаптацією, спостерігає за особливостями його нервово-психічного розвитку, всіляко підтримує його, проводить розвиваючі та психопрофілактичні заняття з групою дітей, зазвичай у вигляді рухливих ігор, пальчикової гімнастики, логоритмічних гімнастики.

Батькам, що оформляє дитини в дитячий сад, ми рекомендуємо пройти індивідуальну консультацію з психологом, щоб отримати максимально повну інформацію про особливості дитини, познайомити батьків з особливостями розпорядку в дитячому саду.

Бесіда, спостереження, анкетування - методи, які допоможуть психологу на консультації краще зрозуміти і спрогнозувати варіанти розвитку дитини, підібрати оптимальні умови для розкриття його інтелектуальних і особистісних особливостей. Батькам буде корисно навчитися дивитися з боку на свою дитину і підібрати оптимальну стратегію його виховання, що спирається на безумовну любов і довіру.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.